Vi bygger framtidens mötesplatser

Med kunskap och kvalitet säkrar vi hela kedjan från skiss till slutprodukt. Stort eller litet byggprojekt spelar mindre roll. Känslan av att se hur en byggnad växer är densamma.

Våra tjänster

Välkommen till Faradium Bygg

Vi utför alla typer av ny- och ombyggnationer med inriktning mot företagskunder. Med mångårig erfarenhet inom byggbranschen och en kompetent personalstyrka, som idag består av 30-tal medarbetare, erbjuder vi kvalitet och expertis. Våra kunder finns bl.a. inom Industrin, Fastighetsbolag, Svenska kyrkan, Kommun och Landsting.

En trygg byggpartner du kan lita på.

Tjänst

Entreprenad

Vi utför såväl stora som små entreprenader. Från skiss till färdig produkt.

Tjänst

Industri

Inom industri har vi underhållsavtal och byggprojekt åt bl.a SCA och Imerys.

Tjänst

Byggservice

Ramavtal gentemot Diös, Ikano, Volvo, Norrporten, Kyrkan mfl.

Vill du veta mer om våra tjänster?

Kontakta oss

Behöver du en entreprenör som säkrar hela byggprocessen? Vi har verktygen som krävs för att ditt projekt ska bli lyckat. Kontakta oss så berättar vi mer om våra smarta arbetssätt och konsten att planera rätt.

  • Håkan Söderlind
    hakan@faradiumbygg.se
    070-620 23 30
    Delägare
  • Lars Norberg
    lars@faradiumbygg.se
    070-544 41 54
    Delägare
  • Kina Selin
    kina@faradiumbygg.se
    070-558 37 30
    Administration, ekonomi
  • Jens Säterberg
    jens@faradiumbygg.se
    073-275 40 69
    Byggservice/Entreprenad
  • Thomas Norberg
    thomas.norberg@faradiumbygg.se
    070-684 96 23
    Industri/Entreprenad
  • Tobias Åberg
    Tobias@faradiumbygg.se
    070-1812804
    Entreprenad/Arbertsledare
  • Kenneth Granholm
    kenneth@faradiumbygg.se
    070-5412048
    Faradiumbygg Umeå AB
  • Marcus Halvarsson
    marcus@faradiumbygg.se
    070-3400425
    Faradiumbygg Umeå AB